Předali jsme výhru vítězné školce

Udělali jsme si výlet do města Radnice v okrese Rokycany, kde se nachází vítězná mateřská škola z naší kreativní soutěže o nejkrásnější klatovské kuřátko. V nově zrekonstruované budově školky nás přivítala paní učitelka s vítěznou třídou předškoláků, kteří byli vzorně nastrojeni, jelikož ten den probíhalo focení. Předali jsme jim magnetickou kreativní stavebnici značky Magformers, tašku bonbónů a navíc mateřská škola získala odběr produktů Drůbežářského závodu Klatovy v limitované výši na půl roku zcela zdarma.

 

MŠ Radnice obdržela za svůj výtvor v soutěži na téma „Jak vypadá klatovské kuřátko“ celkem 1 008 hlasů. Do soutěže, která probíhala na facebookových stránkách DZ Klatovy, se přihlásilo dohromady 22 mateřských škol ze Středočeského a Plzeňského kraje.

Soutěž pro mateřské školy zná své šikovné vítěze

 

Kreativní soutěž Drůbežářského závodu Klatovy a.s na téma „Jak vypadá klatovské kuřátko“, do které se přihlásilo 22 mateřských škol, zná již své 3 vítěze. Hlasování bylo ukončeno 27. dubna o půlnoci. Na prvním místě se s počtem 1 008 hlasů umístila MŠ Radnice. Děti tak vyhrály pro svoji třídu magnetickou kreativní stavebnici značky Magformers a celá Mateřská škola odběr produktů Drůbežářského závodu Klatovy v limitované výši na půl roku zcela zdarma.

 

Na druhém místě s počtem 1 004 hlasů se umístila kolektivní práce dětí ze Základní školy a Mateřské školy Chyňava, jejíž třída získá balíček kreativních a výtvarných potřeb a rovněž odběr produktů Drůbežářského závodu Klatovy v limitované výši na půl roku zcela zdarma.

 

Na třetím místě s počtem 476 hlasů se umístil obrázek královského kuřátka Mateřské školy Běšiny. Celá třída získá balíček kreativních a výtvarných potřeb.

 

Tímto vítězům gratulujeme a děkujeme i všem ostatním šikovným soutěžícím, za krásné a nápadité obrázky.

Pečené kuřecí výrobky bez éček

Drůbežářský závod Klatovy a.s. uvádí na trh novinku do řady svých hotových tepelně opracovaných výrobků bez přídatných E. Poprvé na českém trhu startuje projekt Pečené kuře. Jedná se o varianty Hot wings bez E, Kuřecí čtvrtka pečená bez E a Kuřecí prsa pečená bez E.

Nové produkty Drůbežářského závodu Klatovy, druhého největšího zpracovatele kuřecího masa v České republice, pocházejí z kuřat výhradně z českých chovů. Jsou tepelně opracované a lze je tedy ihned po rozbalení konzumovat za studena, nebo je stačí rozpéct v obyčejné nebo mikrovlnné troubě. Navíc neobsahují žádné chemické konzervanty, antioxidanty, stabilizátory a barviva.

Hot wings bez E jsou oblíbenou pikantní pochoutkou pro milovníky kuřecích křídel. Jedno 370g balení poctivě uspokojí jednoho strávníka. Jako přílohu doporučujeme zvolit česnekovou bagetku a variaci omáček.

Kuřecí pečená čtvrtka bez E je klasická porce kuřecího stehna, pečeného na cibulce a kmínu. Tato část kuřete patří k nejoblíbenějším, protože se dobře obírá a ani po upečení není vysušená. Kuřecí stehno chutná nejlépe s vařeným bramborem.

Kuřecí prsa pečená bez E jsou dvě porce kuřecích prsou s kostí, pečených na cibulce a kmínu. Kuřecí prsa obsahují jen velmi malé množství tuku, a proto jsou častou součástí dietních jídelníčků. Nejvíce si je proto vychutnáte se zeleninovým salátem.
Pečené kuřecí výrobky bez E od Drůbežářského závodu Klatovy jsou v dostání v obchodních sítích Billa a Kaufland.


Vyzkoušejte novinku Anglické kuřecí rolky

Drůbežářský závod Klatovy přináší na trh novinku – Anglické kuřecí rolky. Kvalitní kuřecí maso českého původu, obalené slaninou - to vše v praktickém balení si můžete nově zakoupit v obchodní síti Albert, Tesco a od ledna 2018 v Globusu.

Potřebujete rychlou večeři nebo oběd? Anglické kuřecí rolky od Drůbežářského závodu Klatovy jsou tou správnou volbou. Tento masný polotovar je vyroben z kuřecích stehenních řízků bez kůže. Díky tomu, že jsou rolky obaleny v anglické slanině, zůstávají po upečení šťavnaté a nevysušené.

Příprava tohoto pokrmu je velmi jednoduchá a rychlá. Přestože máte hektický den, můžete si dopřát kvalitní jídlo. Stačí 20 minut v troubě nebo na grilu a máte plnohodnotný oběd nebo večeři. Jedno balení obsahuje čtyři porce, proto se nasytí celá rodina. Anglické kuřecí rolky se skvěle hodí k opečeným bramborám se zeleninovou oblohou.


Náš výrobek zvítězil ve spotřebitelském testu deníku Blesk

Ve spotřebitelském testu marinovaných mas, který uspořádal deník Blesk, obsadil Drůbežářský závod Klatovy první příčku se svým výrobkem Grilovačka Kuřecí Gril mix Brusinka bez E. Hodnotitelé ocenili především použití kvalitního obalu, velmi dobrou úroveň hygieny při produkci a výrobu bez použití umělých aditiv.

Drůbežářský závod Klatovy a.s.

Jsme druhým největším zpracovatelem kuřecího masa a výrobcem uzenin z kuřecího masa v České republice. Naše měsíční produkce je v objemu 2 000 t kuřecího masa a 750 t masných výrobků.

 

"Současná situace na českém trhu neprospívá žádnému potravinářskému odvětví. Ve velké míře jsou realizovány dovozy levných potravin ze zemí EU." (Ing. David Bednář, generální ředitel)

 

A to se týká i kuřecího masa a uzenin. Je nutné, aby si lidé co nejdříve uvědomili, že česká kvalita našich potravin směle konkuruje potravinářským závodům v zemích EU.

 


Grilovačka pro vítěznou třídu

Žáci 8. třídy převzali své ceny za vítězství a vychutnali si grilovačku s produkty Drůbežářského závodu Klatovy

Ve středu 24. června, dva dny před vysvědčením, převzali žáci 8. třídy Základní školy a Mateřské školy v Bečově nad Teplou zaslouženou výhru. Prožili zábavné dopoledne a poobědvali grilované maso a uzeniny od Drůbežářského závodu Klatovy.

 

Do soutěže o nejnápaditější reklamní spot na klatovské produkty se z této školy zapojily tři třídy. Právě 8 třída za své vtipné video s názvem „Honba za párkem“ získala nejvíce hlasů a tak byla náležitě odměněna. Pro celou školu získala školní pomůcky v podobě DLP projektoru a stativového plátna. Po doprovodném sportovním programu žáci doplnili síly čerstvě ugrilovanými produkty Drůbežářského závodu Klatovy.

 

 

 

Video soutěž Drůbežářského závodu Klatovy pro základní školy zná svého vítěze

Drůbežářský závod Klatovy vyhlásil 8. června 2015 výherce video soutěže o nejnápaditější reklamní spot na klatovské produkty. Do soutěže o hodnotné a chutné ceny se zapojilo celkem sedm tříd základních škol z Plzeňského a Karlovarského kraje. Vítězná škola získá výukové pomůcky v podobě DLP projektoru a stativového plátna. Pro celou třídu, která se na natáčení podílela, uspořádá Drůbežářský závod Klatovy na závěr školního roku velkou grilovací párty.

 

Kreativní soutěž pro základní a střední školy o nejnápaditější reklamní spot na klatovské produkty byla vyhlášena 13. dubna. Po obdržení všech soutěžních příspěvků bylo 26. května spuštěno hlasování na facebookové stránce Drůbežářského závodu Klatovy. Hlasování bylo ukončeno 5. června ve 20 hodin večer a bylo tak vybráno video s nejvyšším počtem hlasů.

 

Vítězem se stala 8. třída Základní a mateřské školy v Bečově nad Teplou se soutěžním videem "Honba za párkem". Video získalo 227 hlasů. Třída, pro svou školu získala výše uvedené ceny a chutnou tečku na závěr školního roku v podobě grilovací párty s produkty Drůbežářského závodu Klatovy.

 

Vítězné základní škole gratulujeme a děkujeme všem žákům, učitelům a ředitelům škol za originální a vtipná videa. Potěšilo nás s jakým nasazením se děti, i v tak nabitém čase jako je konec školního roku, pustily do natáčení nápaditých videí.

Vítězné video 8. třídy Základní a mateřské školy v Bečově nad Teplou s názvem "Honba za párkem"

Velká soutěž pro základní a střední školy o výukové pomůcky a grilovačku pro vítěznou třídu

Drůbežářský závod Klatovy a.s. vyhlašuje velkou soutěž

Drůbežářský závod Klatovy a.s. vyhlašuje velkou soutěž pro všechny základní a střední školy, jejichž zřizovatelem je obec nebo kraj vybraného regionu České republiky. Počátkem dubna budou osloveny školy z Plzeňského a Karlovarského kraje.

 

Pokud se základní a střední školy do 28. dubna přihlásí, budou se moci zapojit do soutěže o výukové pomůcky a především o grilovačku, která bude pro děti uspořádána na závěr školního roku. Pravidla soutěže jsou velmi jednoduchá. Každá třída bude mít šanci vyzkoušet si, jaké to je režírovat a natočit reklamu. Sama či za pomoci svých učitelů natočí krátké maximálně tříminutové reklamní video, na libovolně vybraný či oblíbený produkt Drůbežářského závodu Klatovy.

Zástupci škol vyberou nejzdařilejší video či videa a spolu s mottem ho zašlou nejpozději do 25. května na adresu společnosti Crest Communications a.s. (Crest Communications a.s., Michaela Tomková, Ostrovní 126/30, 110 00, Praha 1), která pomáhá soutěž Drůbežářskému závodu Klatovy organizovat. Soutěžní videa budou nahrána na kanál DZK umístěný na YouTube a s pomocí speciální fotogalerie na facebooku DZK budou moci rodiče, příbuzní a přátelé hlasovat. Hlasování bude probíhat od 26. května až do 5. června a oficiální vyhodnocení soutěže proběhne 9. června.

 

Hlasování bude probíhat od 26. května až do 5. června a oficiální vyhodnocení soutěže proběhne 9. června.

Podrobná pravidla soutěže zde:

Drůbežářský závod Klatovy a.s. byl oceněn certifikátem Mamma/Parent Friendly pro podniky přátelské rodině.

Drůbežářský závod Klatovy získal další ocenění značky KLASA pro své výrobky

Drůbežářský závod Klatovy, druhý největší zpracovatel drůbežího masa v České republice, rozšířil svou sbírku ocenění národní značkou kvality KLASA na další své výrobky. Certifikáty získaly dva nové produkty oblíbené řady „EXTRA bez E“, Kuřecí klobása Extra bez E s obsahem masa 82 % a Kuřecí šunkový salám EXTRA bez E s 93 % masa. Jedná se o výrobky, které momentálně patří k tomu nejlepšímu, co Drůbežářský závod Klatovy nabízí. Vynikají vysokým podílem kuřecího masa, které pochází výhradně z českých farem. Neobsahují přidaná barviva, dusitany a konzervanty. Certifikáty národní značky kvality KLASA převzal z rukou Ministerstva zemědělství generální ředitel společnosti Drůbežářský závod Klatovy Ing. David Bednář ve středu 3. prosince 2014 na slavnostním předání, které se konalo v Praze na Žofíně.

 

„Ocenění našich produktů národní značkou kvality je pro nás potvrzením, že svou práci děláme dobře, “ říká Ing. David Bednář, generální ředitel společnosti Drůbežářský závod Klatovy. „Jsme rádi, že čas, který jsme strávili převážně vývojem úplně nové řady uzenin bez přidaných chemických látek, se pozitivně odráží ve zvyšující se oblibě produktové řady uzenin EXTRA bez E u našich zákazníků,“ dodává Ing. David Bednář.

 

Kuřecí klobása EXTRA bez E je prémiový český výrobek bez přídatných látek, který obsahuje 82 % libového kuřecího masa. Jelikož se jedná o uzeninu, jejíž základní složkou je kuřecí maso, odlišuje se od typických klobás výrazně nižším obsahem tuku a naopak větším množstvím bílkovin. Bílkoviny na rozdíl od tuků dokáže lidský organismus mnohem lépe zpracovat.

 

Kuřecí šunkový EXTRA bez E je prémiový český zauzený výrobek bez přídatných látek. Jeho devízou je vysoký obsah kuřecího masa z prsou, který tvoří celých 93 %. Velmi nízký obsah tuku řadí uzeninu mezi pokrmy vhodné k redukčním a nízkocholesterolovým dietám.

 

Drůbežářský závod Klatovy produkuje kuřecí maso, které pochází výhradně z českých uzavřených chovů. Dlouhodobě investuje a modernizuje vlastní farmy, mezi které patří Bečov – Libínky, Bítozeves a Horšov. Kromě toho Drůbežářský závod Klatovy spolupracuje s prověřenými a osvědčenými certifikovanými dodavateli a soukromými farmami v jižních a západních Čechách.

Úspěch založený na kvalitě

Drůbeží maso tradičně zaujímá v našem jídelníčku významné postavení a jeho spotřeba neustále roste. Vyrábět skutečně kvalitní drůbeží maso a uzeniny však není úplně jednoduché, ve hře je řada významných faktorů. Na prvním místě je to především způsob chovu kuřat. Pokud spotřebitelé chtějí skutečně kvalitní drůbeží maso, měli by se zajímat o jeho původ. Drůbežářský závod Klatovy produkuje kuřecí maso, které pochází výhradně z českých uzavřených chovů. Přestože současná situace v oblasti chovu drůbeže je pro české farmy velmi náročná a nedostává se jí takové podpory ze strany zemědělské polity jako v zemích EU, Drůbežářský závod Klatovy dlouhodobě investuje a modernizuje vlastní farmy Bečov – Libínky, Bítozeves a Horšov. Kromě toho spolupracuje s prověřenými a osvědčenými certifikovanými dodavateli, soukromými farmami v jižních a západních Čechách.

 

„Naše společnost při chovu i nákupu kuřat klade velmi vysoké nároky na dodržování tzv. „welfare pravidel“. Jsme přesvědčeni, že jen ty nejvyšší standardy v této oblasti mohou zajistit nejlepší kvalitu našich výrobků,“ říká Ing. David Bednář, generální ředitel společnosti Drůbežářský závod Klatovy. Dalším faktorem je kvalita zpracování drůbežího masa: „V celém našem procesu výroby, expedice a přepravy masa jsou dodržovány a průběžně ověřovány mikrobiologické, fyzikálně-chemické, senzorické a nutriční parametry všech výrobků. A to jak dle legislativních požadavků České republiky a Evropské unie, tak i dle nadstandardních požadavků našich odběratelů. Ve všech procesech výroby se dodržuje vysoká úroveň správné výrobní a hygienické praxe. Jsme držiteli certifikátů podle mezinárodních standardů BRC a IFS,“ dodává Ing. David Bednář.

 

Cílem naší práce je nabídnout zákazníkovi skutečně kvalitní a chutné drůbeží maso a uzeniny. Sledujeme ty nejmodernější trendy v poptávce a neustále inovujeme náš sortiment. S novým trendem zdravého životního stylu si lidé uvědomují, nutnost omezení příjmu potravin, obsahujících běžná potravinářská aditiva. „Éčka“ sice vylepšují trvanlivost, vzhled nebo konzistenci výrobků, zároveň ale zbytečně zatěžují lidský organismus. Drůbežářský závod Klatovy spojil své síly s Ústavem hygieny a technologie masa VFU v Brně a jako první vyvinul řadu kuřecích uzenin bez použití fosfátů, dusitanů a barviv. Řada uzenin „bez E“, si okamžitě našla oblibu u zákazníků a její prodej neustále roste. Mezi novinky v našem sortimentu bez E patří Kuřecí klobásy EXTRA bez E a Kuřecí salám EXTRA bez E.

Kauza HALAL

Výrobky Drůbežářského závodu Klatovy získaly řadu ocenění, jako je například národní značka kvality KLASA, Dětská chuťovka, Česká chuťovka či Regionální potravina, která potvrzují stálou kvalitu a oblibu našich výrobků. Velice nás proto mrzí, že v poslední době se obzvláště na sociálních sítích a v programech některých místních regionálních politických skupin objevila nařčení, že Drůbežářský závod Klatovy produkuje kuřecí maso s označením HALAL. Jedná se o termín, který označuje tradiční muslimský způsob rituální popravy zvířat.

 

„K této situaci bychom se rádi vyjádřili veřejně a uvedli věci na pravou míru. V současné době žádné HALAL nevyrábíme. Zdůrazňuji, že naše společnost nikdy živá kuřata nepodřezávala. Ve výrobě probíhá běžná velkokapacitní porážka drůbeže, při které je kuře omráčeno elektrickým šokem, stejně jako u ostatních konkurenčních firem,“ říká Ing. David Bednář, generální ředitel společnosti Drůbežářský závod Klatovy. „Způsob omračování drůbeže je předepsán zákonem pro ochranu zvířat proti týrání. Veškerý provoz včetně porážky splňuje požadavky evropských veterinárních předpisů pro vývoz do zemí EU a je pod stálou veterinární kontrolou a za dodržování přísných podmínek welfare,“ dodává Ing. David Bednář.

 

Drůbežářský závod Klatovy podléhá pravidelným kontrolám nejen ze strany veterinární správy, ale i obchodních řetězců, kterým své výrobky dodává.

Úspěch zavazuje ke společenské odpovědnosti

Každá úspěšně fungující firma by měla aktivně přispět nejen do dění ve svém blízkém okolí. Drůbežářský závod Klatovy v tomto ohledu není vůbec pozadu. Podporuje Fond ohrožených dětí KLOKÁNEK, realizuje soutěže pro Mateřské školy, organizuje společenské akce pro potřebné, sponzoruje Divadlo Klatovy a Divadlo Palace v Praze a spolupracuje s úspěšnými českými sportovci. V Plzeňském kraji závod zaměstnává úctyhodných téměř 700 lidí. Svým zaměstnancům nabízí závodní stravování a řadu benefitů ve formě zvýhodněného nákupu výrobků, příspěvků na stravování, dopravu, předškolní péči, lázeňskou péči, sportovní a kulturní činnost a penzijní připojištění.

Soutěž pro mateřské školy zná své šikovné vítěze

Kreativní soutěž Drůbežářského závodu Klatovy a.s na téma „Jak vypadá klatovské kuřátko“, do které se přihlásilo 36 mateřských škol, zná již své 3 vítěze. Souboj mezi krásnými obrázky jednotlivců i společnými díly kolektivů se odehrál na facebookové stránce společnosti. Hlasování, které probíhalo od 6. března bylo ukončeno 27. března o půlnoci.

 

Na prvním místě se umístila Mateřská škola Kochánky z Předměřice nad Jizerou.

Obrázek od dvou šestiletých holčiček, Adélky a Aničky, získal neuvěřitelných 2 446 hlasů. Třída, do které dvě nadějné výtvarnice chodí, vyhrála  magnetickou kreativní stavebnici značky Magformers Jumbo Plus a celá mateřská škola odběr produktů Drůbežářského závodu Klatovy v limitované výši na půl roku zcela zdarma.

 

 

Druhé místo patří kolektivní práci šikovných dětí z Mateřské školy Chudenín (okres Klatovy).

Jejich kuřátko, které získalo 1 620 hlasů, bylo vyrobeno technikou kašírování, neboli technikou vrstvení a nápaditě bylo doplněno panoramatem náměstí z Klatov. Třída, která tak ráda vyrábí prostorové výrobky získá balíček kreativních a výtvarných potřeb a celá mateřská škola rovněž odběr produktů Drůbežářského závodu Klatovy v limitované výši na půl roku zcela zdarma.

 

 

Na třetím místě s počtem 756 hlasů se umístil obrázek královského kuřátka pětileté Terezky z klatovské Mateřské školy Máchova. Její třída získá pěkný balíček kreativních a výtvarných potřeb.

 

 

Tímto vítězům gratulujeme a děkujeme i všem ostatním šikovným soutěžícím, za krásné a nápadité obrázky.

 

Fotogalerie soutěžních obrázků zde

Vybíráme ze sortimentu

Náš sortiment je velice obsáhlý, proto vybíráme některé produkty, o kterých si myslíme, že stojí za to se jim více věnovat.